Mehmet Emin Zümrüt, CFA

EVP Kurucu Ortak, Portföy Yöneticisi

Yatırım bankacılığı alanında 15 yılı aşkın tecrübe; hisse senedi araştırma, şirket değerleme, M&A ve finansal yeniden yapılandırma alanlarında yoğunlaştı. Ata Yatırım ve Garanti Yatırım’da hisse senedi analisti olarak çalıştı. Erste Securities’de verdiği hisse önerileriyle Avrupa’daki analistler arasında birinci seçildi. BNPP-TEB Yatırım’da çalıştığı dönemde 200’den fazla şirketle ilgili finansal analiz ve öneri yayınladı. Turkcell’de strateji ve kurumsal finans bölümlerinde çalıştı. Türkiye Varlık Fonu’nun kuruluşunda Yatırımlar Bölümü’nden sorumlu olarak yer aldı. Emerald VP’yi kurmadan önce, Vakıf Yatırım’da yatırım stratejisi oluşturmanın yanısıra şirket borçlanma aracı ihraçları, halka arz, şirket satınalma ve yeniden yapılandırma projelerinde aktif olarak çalıştı.

Ekibimiz

Ekimize Merhaba de 🙂

Ayla Yılmaz

Müşteri Temsilcisi

Kenan Mira

Project Manager

Alper Koç

Proje Dep.

Nazlı Firari

Kurumsal İletişim

Berkay Ufuk

Marketing Manager

Kendi ailem için yatırım yapmaya başladığımda, belirsizlikler karşısında yatırım kararı verme güçlüğünü ben de yaşadım. Bu sürecin benim için de hiç kolay olmadığını söylemeliyim. 15 yılı aşkın süredir yatırım bankacılığı kariyerim boyunca öğrendiklerime dayanarak, taşıdığım riski yükseltmeden getirilerimi maksimize etmek için farklı stratejiler geliştirdim.

Ailemin birikimlerini belirlediğim yatırım felsefesi ve metodolojisiyle değerlendirmeye başladıktan sonra bir çok kişi nasıl yatırım yaptığımı sormaya başladı. Birçoğu kendisi için doğru olan yatırımın hangisi olduğuna karar verememişti. Yatırımlarını mevduatta tutanlar faizlerin düşmesi karşısında başka alternatif arayışındaydılar.

Bir arkadaşım elindeki dövizini bozdurup, ne iş yaptığını bilmediği bir şirketin hissesini almış, ama çok geçmeden şirketin finansal durumu kötüleşip hisse fiyatı düşünce birikiminin önemli kısmını kaybetmişti. Çok zor şartlarda aldıkları evin kredisini ödeyen ve mevcut gelirleriyle başka da yatırım yapamayan bir çift tanıyordum. Eşlerden bir tanesi işini kaybeti ve aldıkları evi çok daha düşük fiyattan satmak zorunda kaldılar. Eminim çevrenizde böyle bir çok kişi ve aile vardır, belki de siz de onlardan birisinizdir.

Yanlış finansal kararlar nedeniyle yaşam standardını koruyamama riskiyle karşı karşıya kalan ailelere yatırım anlayışımla örnek olabileceğimi düşündüm. Tam da bu süreç Emerald Value Partners’ın doğmasına neden oldu. Emerald Value Partners 2019 yılında birikimlerinize değer katma vizyonuyla kuruldu. Bu vizyon, uzun vadeli bir bakış açısıyla oluşturduğumuz finansal planlamaya sadık kalmayı ve yatırım yaptığımız alanlarda benzerlerinden daha iyi getiriyi hedeflememizi gerektiriyor.

Bu metodoloji ile yatırım kararlarını bir sistematiğe kavuşturarak, karar verme aşamasında yaygın olan davranışsal ve duygusal hatalardan kaçınmaya çalışıyoruz. Kulaktan duyma tüyolarla kısa yoldan zengin olmaya çabalamanın boşuna bir uğraş olduğunu biliyoruz. Yatırım uzun vadeli düşünmeyi ve planlamayı gerektirir.

Emerald Value Partners olarak finansal yatırımlarımızı ağırlıklı olarak hisse senetleri ve yüksek getirili borçlanma araçlarına yapmaktayız. Portföyümüzde TL cinsi ve yabancı para cinsi yatırımlarımız bulunmakta. Başta ABD olmak üzere küresel piyasalarda hisse senetlerine yatırımlarımız var. Bununla birlikte, hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin hisse senetlerine ve Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin TL ve yabancı para cinsinden borçlanma araçlarına yatırım yapıyoruz.

Değerlerimiz

Yatırım Fikirlerimiz
Ayağınıza Gelsin

Finansal tavsiyelerimize ve çözüm önerilerimize erişmek ve disiplinli yatırım politikalarını takip ederek birikimlerini güvenle artırmayı başaranların arasına katılmak istiyorsanız yatırım bültenimize bugün kaydolun.