Finansal Yatırımlarımız

Borsa İstanbul Hisse Senetleri

Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören şirketlere değer yatırımı odaklı yatırım yapıyoruz. Getirimizi tüketici enflasyonu ve BİST 100 Getiri Endeksi ile kıyaslıyoruz. Ayrıca vadeli endeks kontratları işlemleri ile kısa ve orta vadeli piyasa dalgalanmalarından korunma/faydalanma stratejisi uyguluyoruz. Olası sermaye kaybını kabul edilebilir sınırlarda tutmak adına; bu işlemlerde kullandığımız teminat tutarı toplam fon büyüklüğünün %5’ini veya alınan pozisyon tutarı toplam fon büyüklüğünün yarısını geçmemektedir

TL cinsi Borçlanma Araçları

Türkiye’de ihraç edilen kaliteli şirketlerin kısa-orta vadeli TL cinsi yüksek getiriye sahip borçlanma araçlarına yatırım yapıyoruz. Getirimizi en çok işlem gören devlet tahvili faizi (gösterge faiz) ve mevduat faizi ile kıyaslıyoruz. Borçlanma araçlarından uzun vadeli olanları yerine daha kısa vadeli olanları tercih ediyoruz. Ayrıca, enflasyona ya da benchmark faize endeksli olanlar ve hazine faizinin üzerinde mümkün olduğunca yüksek getirili olanları tercih ediyoruz.

Küresel Piyasalar Hisse Senetleri

Başta ABD olmak üzere gelişmiş ve gelişmekte olan piyasaları da kapsayacak şekilde küresel hisse senetleri piyasalarında değer yatırımı odaklı olarak hisse senedi yatırımı yapıyoruz. Getirimizi S&P500 endeksi ile kıyaslıyoruz.

Yabancı Para Cinsi Borçlanma Araçları

Türkiye’de kaliteli şirketlerin ihraç ettikleri TL dışında yabancı para cinsinden borçlanma araçlarına da yatırım yapıyoruz. Bu yatırımlarımızla, TL riski almayıp döviz cinsinden yüksek getiri elde etmeyi amaçlıyoruz. Yatırımlarımızda, uzun vadeli ihraç edilen bu enstrümanların ikincil piyasada likiditesinin yüksek olmasına dikkat ediyoruz. 

Yatırım Fikirlerimiz
Ayağınıza Gelsin

Finansal tavsiyelerimize ve çözüm önerilerimize erişmek ve disiplinli yatırım politikalarını takip ederek birikimlerini güvenle artırmayı başaranların arasına katılmak istiyorsanız yatırım bültenimize bugün kaydolun.